close
تبلیغات در اینترنت
چیزهایی که شما درباره رابطه جنسی دهانی نمی دانید
loading...

salamatirani

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی دهانی   بیشتر بخوانید: رابطه ی جنسی دهانی چه پیامد هایی دارد؟   در گذشته داشتن رابطه جنسی دهانی یک تابو وممنوعیت محسوب می شد.آمار ملی نشان می دهد که در بیشتر آمریکایی ها برخی از تجربه ها در زمینه رابطه جنسی دهانی در سال های نوجوانی اتفاق می افتد. تقریبا نیمی از نوجوانان و تقریبا 90 درصد از بزرگسالان در سن 25-44 تجربه رابطه جنسی دهانی با جنس مخالف را داشته اند. از دهان هم می توان یک رابطه جنسی لذت بخش سالم را داشت . اما بعضی چیز ها وجود دارد که بسیاری از مردم در…

چیزهایی که شما درباره رابطه جنسی دهانی نمی دانید

salamatirani بازدید : 15 جمعه 01 بهمن 1395 زمان : 16:49 نظرات ()

بیشتر بخوانید:

رابطه جنسی دهانی

 

چیزهایی که شما درباره رابطه جنسی دهانی نمی دانید

در گذشته داشتن رابطه جنسی دهانی یک تابو وممنوعیت محسوب می شد.آمار ملی نشان می دهد که در بیشتر آمریکایی ها برخی از تجربه ها در زمینه رابطه جنسی دهانی در سال های نوجوانی اتفاق می افتد. تقریبا نیمی از نوجوانان و تقریبا 90 درصد از بزرگسالان در سن 25-44 تجربه رابطه جنسی دهانی با جنس مخالف را داشته اند.
از دهان هم می توان یک رابطه جنسی لذت بخش سالم را داشت . اما بعضی چیز ها وجود دارد که بسیاری از مردم در مورد رابطه جنسی دهانی نمی دانند.

در اینجا چهار واقعیت که ممکن است شما را شگفت زده کند را بیان خواهیم کرد:


1. سکس دهانی با سرطان گلو در ارتباط است.


سرطان؟ بله  البته به گفته انجمن سرطان آمریکا شما می توانید به سرطان گلو از طریق رابطه جنسی دهانی مبتلا شوید

این رابطه جنسی دهانی به خودی خود باعث ایجاد سرطان نمی شود، اما ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می تواند در حین مقاربت جنسی از جمله از دهان ،از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

محققان دریافته اند که برخی از سرطان ها ازجمله اروفارنکس (وسط گلو) و لوزه ها احتمالا توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. HPV شایع است، اما همیشه موجب بروز سرطان نمی شود. اگر شما مبتلا به HPV  هستید در طول رابطه جنسی دهانی درمعرض خطر ابتلا به سرطان هستید.
نشانه و ارتباط بین HPV و سرطان اوروفارنکس در اواخر سالهای1980s واوایل ’90ss  مشخص شد . محققان متوجه افزایش این نوع سرطان در میان مردم شدند که قبل ازآن مبتلا به آن نشده بودند.

شروع این نوع سرطان ابتدا در میان مردمی که حدود سن 40 سالگی بودند که سیگار نمی کشیدند و یا مشروب نمی نوشیدند زیاد بود در حالی که در دهه قبل، این سرطان معمولا در افراد مسن که سیگار می کشیدند و به شدت مشروب می نوشند افزایش یافته است.

در اوایل 2000s، دانشمندان قادر به استفاده از تست DNA پیشرفته برای پیدا کردن HPV 16 در بسیاری از این سرطان های جدید بوده اند.

مطالعه ای در سال 2007 در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارنکس بیشتر در افرادی که از دهان رابطه جنسی دارند با در نظر گرفتن حداقل شش افراد مختلف داشته اند می باشد.

هنوز مشخص نیست که چگونه بسیاری از مردم دچار عفونت HPV گلو از رابطه جنسی دهانی می شوند و یا چه تعداد از آنها به سرطان اوروفارنکس مبتلامی شوند.
هم مردان و هم زنان می توانند دچار عفونت HPVV در گلو شوند وتفاوت جنسیتی در این نو بیماری معنا ندارد.

بهترین روش پیشگیری هنوز معلوم نیست، اما از نظر آگاهی عمومی، این اطلاعات حتما باید دردسترس مردم باشد.

استفاده از واکسن HPV یکی از این روش هاست  البته واکسن HPV در مردان سن 9-26  تنها برای کمک به پیشگیری از زگیل تناسلی در پسران و مردان جوان است اما به عنوان یک راه برای جلوگیری از عفونت HPV نیست.

2) رابطه جنسی دهانی برخی از روابط بزرگسالان را افزایش می دهد

 

در میان بزرگسالان، رابطه جنسی از طریق دهان باعث از بین رفتن استرس وبرای برخی از زوجین باعث افزایش صمیمیت در میان آنها می شود.

برخی از افراد نیز ممکن است در مورد عملکرد خود دچار اضطراب شوند به این معنی که آیا می توانند با انجام این کار شریک خود را راضی نگه دارند یا به اندازه کافی خشنود کننده است یا خیر  وهمین امر باعث اضطراب در آنها می شود.

برخی از مردم نمی خواهند که این کار را انجام دهند چرا که آنها احساس می کنند کمی تحت کنترل هستند ومانند یک اسیر عمل می کنند توصیه ما برای آن دسته از مردم که فکر می کنند اسیر هستند آن است که: بسیار مهم است که بخشی از بدن بین دندان هایشان قرار دارد و همین موقعیت مشابه، می تواند برای خودشان هم باشد پس نگران نباشند که تحت کنترل هستند چرا که این موقعیت ها برای هر دو نفر آنها اتفاق می افتد.

اما بعضی دیگر از مردم، تجربه رابطه جنسی دهانی را به عنوان یک ارتباط صمیمی با شریک جنسی خود می دانند وقادرند به شریک خود نگاه کنند ویک فضای واقعا شخصی وصمیمی را ایجاد کنند.

3. رابطه جنسی دهانی محافظت نشده دارای خطراتی می باشد

بیماریهایی که از راه جنسی از جمله : ایدز، تبخال، سیفلیس، سوزاک، سرطان گلو و هپاتیت های ویروسی نیز می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی هم منتقل شود.
پس رابطه جنسی دهانی هم امن نیست، خطرات در بسیاری موارد متوجه شرکای جنسی شما است ودر بعضی موارد به آنها هم بستگی دارد.

با حفاظت  می توان خطر ابتلا به یک بیماری مقاربتی را کاهش داد. مانع ها ولوازم محافظتی می تواند استفاده از کاندوم آلت تناسلی و یا پلاستیک یا لاتکس که نوعی”سد دندان” است باشد .

برای حفاظت دررابطه جنسی دهانی هم می توانید از این وسایل استفاده کنید. البته خطرات ناشی از یک بیماری مقاربتی از رابطه جنسی حفاظت نشده دهانی معمولا بسیار پایین تر از خطرات ناشی از داشتن رابطه جنسی بدون محافظ از طریق واژن و یا مقعد است.
به طور معمول، از انجام رابطه جنسی دهانی بر روی یک شریک مرد بدون استفاده از کاندوم نسبت به رابطه جنسی دهانی ریسک به حساب می آید وبر استفاده از کاندوم تاکید زیادی می شود.

اما یک مرد با داشتن  رابطه جنسی دهانی بایک زن در معرض خطر کمتری قرار دارد اما اگر شریک زن است وبه طور منظم دارای تب خال دهانی می شود باید دقت بیشتری به عمل آید.

4. رابطه جنسی دهانی در میان نوجوانان یک رابطه شایعی است.


بسیاری از نوجوانان ایالات متحده باید قبل از رابطه جنسی از طریق واژن ،رابطه جنسی دهانی داشته باشند.

طی نظرسنجی هایی که در گذشته انجام شده است ،نتایج نشان داد که اکثر نوجوانانی که درگیر رابطه جنسی دهانی هستند در معرض خطر ابتلا به مشکلات اجتماعی، عاطفی، یا سلامتی قرار دارند.

با این حال، بیماریهای مقاربتی در میان نوجوانانی که از لحاظ جنسی فعال بوده اند وجود دارد. کمتر از 2 درصد از نوجوانان اعلام کردند  که آنها فقط می خواهند رابطه جنسی دهانی داشته باشند و حدود 5٪ از افراد علاقمند به رابطه جنسی از طریق واژن و 13٪ از افراد به هر دو نوع رابطه علاقه نشان دادند.
نوجوانان که رابطه جنسی دهانی داشته اند کمتر از دیگر نوجوانان درداشتن مشکل با والدین، احساسات منفی و یا داشتن یک رابطه بد با یک شریک به دلیل فعالیت های جنسی خود از لحاظ جنسی را گزارش کرده اند.

در اینجا چهار دلیل که چرا نوجوانان به دنبال رابطه جنسی هستند عنوان شده است:

1) به دنبال لذت   2) بهبود روابط   3) به دست آوردن محبوبیت    و 4) کنجکاوی.
این لیست بین مردان و زنان متفاوت است. لذت ،دلیل شماره 1 توسط مردان بیان شده است، ودلیل 22 بهبود رابطه توسط زنان بیان شده است.

بیشتر بخوانید:

اطلاعات مختصر رابطه جنسی دهانی

تمایل افراد به رابطه جنسی دهانی و خودداری از آن

بیماری های مقاربتی در رابطه جنسی دهانی

انتقال ایدز در رابطه جنسی دهانی

درباره رابطه جنسی دهانی بیشتر بدانیم

آيا رابطه جنسی دهانی بي خطر است؟

چیزهایی که شما درباره رابطه جنسی دهانی نمی دانید

رابطه ی جنسی دهانی چه پیامد هایی دارد؟

حکم شرعی رابطه جنسی دهانی

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 229
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7
 • بازدید ماه : 20
 • بازدید سال : 20
 • بازدید کلی : 1,408